Upit za putovanje
Ukoliko želite da kupite (rezervišete) aranžman, klilknite na dugme REZERVIŠI ODMAH.
Smeštaj | Tip smeštaja | Dan primirja 09.11. - 12.11. |
---|---|---|
Bušteni: Hotel Silva |
1/3 sa doručkom | 159€ |
1/2 sa doručkom | 159€ |
Hotel SILVA 3* - Hotel se nalazi u mestu Bušteni, oko 700 metara udaljen od centra mesta. Hotel ima aperitiv bar, restoran, parking. Sobe su 1/2 i 1/2+1 (treći krevet je pomoćni ležaj manjih dimenzija – isključivo na upit). Sobe imaju TWC, TV, mini bar, telefon… Doručak je na bazi švedskog stola – s... Pročitaj detaljno
Polazak iz Novog Sada oko 22h (kod nove autobuske stanice, Sentandrejski put 9, iza NIS-ove pumpe) i Beograda oko 23:30 h (glavna autobuske stanice BAS, centar Beograda, ulaz iz Karađorđeve ulice preko puta hotela Mr. President). Noćna vožnja pored Vršca ka Rumuniji, sa kraćim usputnim zadržavanjima radi odmora.
Napomena: Tačno vreme biće poznato najkasnije dan pred putovanje – organizator šalje SMS obaveštenje svim putnicima sa svim detaljima polaska (ukoliko ne dobijete obaveštenje dan pred putovanje, najkasnije do 14h, obavezno kontaktirajte agenciju).
U ranim jutarnjim satima dolazak u Alba Juliju., grad nekada poznat i kao Erdeljski Beograd, podignut od strane Rimljana na mestu antičkog grada Apuluma. U XVIII veku dobija prepoznatljivu tvrđavu u obliku zvezde. Unutar tvrđave kao pandan jedna drugoj stoje pravoslavna i katolička crkva. Upoznavanje sa gradom i kraće slobodno vreme. Polazak za Sigišoaru, najočuvaniji srednjovekovni grad Rumunije, u kom je 1431. godine, rođen kontroverzni vlaški vladar Vlad Cepeš, poznatiji kao Drakula. Razgledanje starog gradskog jezgra Sigišoare, koje se nalazi na Listi svetske kulturne baštine UNESCO-a. Nastavak putovanja ka hotelu. Smeštaj u hotel. Noćenje.
Doručak. Slobodno vreme ili odlazak na fakultativni izlet i posetu zamku Bran. Dolazak do zamka Bran u Transilvaniji koji su podigli vitezovi Tevtonskog reda u XIII veku. U ovom zamku bio je zatvoren kontroverzni vlaški vladar Vlad Cepeš, poznatiji kao Drakula. Tokom prve polovine XX veka zamak Bran bio je, inače, rezidencija Ferdinanda i Marije, drugog rumunskog kraljevskog para (roditelja Marije, kraljice Jugoslavije). Fakultativna poseta zamku. Posle podne odlazak u Brašov, centar jugoistočne Transilvanije i jedan od najlepših gradova Rumunije. Panoramsko razgledanje grada: Crna crkva iz XV veka (najveća gotička crkva između Beča i Carigrada), Kapija Ekaterina (1559. god), kuća Hiršer (1545. god), stara gradska većnica (1420. god), sagrađene u renesansnom stilu (od kojih je ova poslednja zadržala elemente gotike)… Slobodno vreme. Povratak u hotel. Noćenje.
Doručak. Odjava iz hotela i pakovanje stvari do 9h. Slobodno vreme ili fakultativna poseta manastiru Sinaja (XVII vek) i dvorcu Peleš, letnjoj rezidenciji prvog rumunskog kraljevskog para Karola I Hoencolerna i Elizabete. Polazak za Sibinj, grad u južnoj Transilvaniji, koji je 2007. godine, nakon ulaska Rumunije u Evropsku uniju, nosio titulu kulturne prestonice Evrope. Razgledanje starog gradskog jezgra Sibiua, koji nosi tradicionalni epitet „muzej na otvorenom“: Veliki trg na kojm se, između ostalog, nalaze Palata Brukental (1785. god; austrijski barok) i rimokatolička, jezuitska crkva (barok; 1733. god.); Mali trg sa Savetnom kulom (XIII vek); Trg Huet sa evangelističkom katedralnom crkvom iz XIV veka (gotička bazilika); Ulica Mitropolije u kojoj se nalazi saborna crkva Erdeljske mitropolije (1906. god)… Polazak za Srbiju. Povratak u Srbiju u kasnim večernjim časovima – zavisno od uslova na putu i zadržavanja na graničnim prelazima. Kraj programa.
Dvorci Transilvanije - Posetite sa nama prelepe i mistične dvorce Transilvanije, zamak Bran, manastir Sinaju, dvorac Peleš, rudnik soli Turdu.
Transilvanija, regija smeštena u srcu Rumunije, nije samo poznata po svojim zelenim planinama i slikovitim selima, već i po svojim impozantnim dvorcima. Ovaj tekst će vas provesti kroz očaravajuće putovanje kroz Transilvaniju kako biste istražili neke od najlepših i najintrigantnijih dvoraca u regionu.
Ova regija je domaćin nekim od najlepših pejzaža u Evropi, ali je i mesto gde su se rađale priče o vampirima. Drakula tura vas vodi kroz ovo čarobno područje kako biste istražili mit i istoriju.
Drakula, legendarni vampir iz Transilvanije, je jedan od najpoznatijih likova u svetskoj književnosti.
Grof Drakula, takođe poznat kao Vlad Cepeš, bio je stvarna istorijska ličnost. Vlad Cepeš je vladar koji je vladao Valahijom, rumunskom provincijom, u 15. veku. Bio je poznat po svojoj surovoj i nemilosrdnoj vlasti. Drakula tura vas vodi do njegovih istorijskih zemalja i utvrđenja, uključujući Poienari utvrđenje, poznato kao "Drakulin zamak".
Drakulin dvorac, poznat i kao Bran dvorac, je možda najpoznatiji dvorac u Rumuniji. Ovaj impozantni dvorac smešten na strmoj steni iznad reke Bran je postao sinonim za lik grofa Drakule. Ipak, dvorac nudi fascinantan pogled u srednjovekovnu istoriju i arhitekturu.
Bran dvorac, često nazivan "Drakulin" dvorac, je verovatno najpoznatiji simbol veze između Drakule i Transilvanije. Iako nema istorijskih dokaza da je grof Drakula ikada boravio u ovom dvorcu, njegova gotička arhitektura i zlokobna pojava čine ga neodoljivim mestom za posetu. Dvorac nudi fascinantnu istorijsku ekspoziciju i priliku da istražite legende.
Sibiu je prelep rumunski grad koji se takođe povezuje sa Drakulinim legendama. Grad ima nekoliko veza sa vampirskim mitovima, a Drakula tura vas vodi kroz uske uličice i srednjovekovne trgove kako biste otkrili njihove priče.
Peleš dvorac, smešten u Sinai, je pravo remek-delo arhitekture. Ovaj dvorac, koji je izgrađen u 19. veku, služio je kao letnja rezidencija rumunskih kraljeva. Posetioci mogu istražiti prelepe sale, bogato ukrašene sobe i fascinantne umetničke kolekcije unutar dvorca.
Dvorci Transilvanije nude ne samo uvid u bogatu istoriju Rumunije već i priliku za očaravajuće putovanje kroz vreme. Svaki dvorac ima svoju jedinstvenu priču i arhitekturu, a zajedno čine Transilvaniju mestom sa neiscrpnom kulturnom i istorijskom baštinom.
Posetite ove dvorce kako biste dublje razumeli ovu čarobnu regiju i uživali u njenom jedinstvenom šarmu.