Upit za putovanje
Ukoliko želite da kupite (rezervišete) aranžman, klilknite na dugme REZERVIŠI ODMAH.
Smeštaj | Tip smeštaja | Dan državnosti 14.02. - 18.02. |
---|---|---|
Bušteni: Hotel Silva |
1/3 sa doručkom | 179€ |
1/2 sa doručkom | 179€ |
Hotel SILVA 3* - Hotel se nalazi u mestu Bušteni, oko 700 metara udaljen od centra mesta. Hotel ima aperitiv bar, restoran, parking. Sobe su 1/2 i 1/2+1 (treći krevet je pomoćni ležaj manjih dimenzija – isključivo na upit). Sobe imaju TWC, TV, mini bar, telefon… Doručak je na bazi švedskog stola – s... Pročitaj detaljno
Polazak iz Beograda oko 23:30h sa glavne autobuske stanice BAS, blok 42, ulaz iz ulice Antifašističkih borbi br 46-48, sa perona od 57 do 63 koji su predviđeni za polazak turističkih autobusa.
Polazak iz Novog Sada oko 01h.
Noćna vožnja pored Novog Sada, Zrenjanina ka Rumuniji, sa kraćim usputnim zadržavanjima radi odmora.
Napomena: Detaljnije informacije o polasku (tačno vreme okupljanja, kontakt vodiča, naziv prevoznika, tačan broj perona za polazak iz Beograda), – organizator šalje u SMS poruci svim putnicima. Ukoliko ne dobijete obaveštenje dan pred putovanje, najkasnije do 14h, obavezno kontaktirajte agenciju.
U ranim jutarnjim satima dolazak u Alba Juliju., grad nekada poznat i kao Erdeljski Beograd, podignut od strane Rimljana na mestu antičkog grada Apuluma. U XVIII veku dobija prepoznatljivu tvrđavu u obliku zvezde. Unutar tvrđave kao pandan jedna drugoj stoje pravoslavna i katolička crkva. Upoznavanje sa gradom i kraće slobodno vreme. Polazak za Sigišoaru, najočuvaniji srednjovekovni grad Rumunije, u kom je 1431. godine, rođen kontroverzni vlaški vladar Vlad Cepeš, poznatiji kao Drakula. Razgledanje starog gradskog jezgra Sigišoare, koje se nalazi na Listi svetske kulturne baštine UNESCO-a. Nastavak putovanja ka hotelu. Smeštaj u hotel. Noćenje.
Doručak. Slobodno vreme ili odlazak na fakultativni izlet i posetu zamku Bran. Dolazak do zamka Bran u Transilvaniji koji su podigli vitezovi Tevtonskog reda u XIII veku. U ovom zamku bio je zatvoren kontroverzni vlaški vladar Vlad Cepeš, poznatiji kao Drakula. Tokom prve polovine XX veka zamak Bran bio je, inače, rezidencija Ferdinanda i Marije, drugog rumunskog kraljevskog para (roditelja Marije, kraljice Jugoslavije). Fakultativna poseta zamku. Posle podne odlazak u Brašov, centar jugoistočne Transilvanije i jedan od najlepših gradova Rumunije. Panoramsko razgledanje grada: Crna crkva iz XV veka (najveća gotička crkva između Beča i Carigrada), Kapija Ekaterina (1559. god), kuća Hiršer (1545. god), stara gradska većnica (1420. god), sagrađene u renesansnom stilu (od kojih je ova poslednja zadržala elemente gotike)… Slobodno vreme. Povratak u hotel. Noćenje.
Doručak. Odjava iz hotela i pakovanje stvari do 9h. Slobodno vreme ili fakultativna poseta manastiru Sinaja (XVII vek) i dvorcu Peleš, letnjoj rezidenciji prvog rumunskog kraljevskog para Karola I Hoencolerna i Elizabete. Polazak za Sibinj, grad u južnoj Transilvaniji, koji je 2007. godine, nakon ulaska Rumunije u Evropsku uniju, nosio titulu kulturne prestonice Evrope. Razgledanje starog gradskog jezgra Sibiua, koji nosi tradicionalni epitet „muzej na otvorenom“: Veliki trg na kojm se, između ostalog, nalaze Palata Brukental (1785. god; austrijski barok) i rimokatolička, jezuitska crkva (barok; 1733. god.); Mali trg sa Savetnom kulom (XIII vek); Trg Huet sa evangelističkom katedralnom crkvom iz XIV veka (gotička bazilika); Ulica Mitropolije u kojoj se nalazi saborna crkva Erdeljske mitropolije (1906. god)… Polazak za Srbiju. Vožnja sa usputnim zadržavanjima radi odmora.
Opcija 1. Uplata pre putovanja - Akontacija 30% prilikom sklapanja ugovora. Ostatak je potrebno uplatiti najkasnije do 20 dana pre početka putovanja.
Uplatu je moguće izvršiti na više načina:Opcija 2. Uplata na rate - Akontacija 30% prilikom sklapanja ugovora. Ostatak u jednakim mesečnim ratama (do 6 rata od datuma prijave):
Napomene u vezi plaćanja:
Nakon što u sistem unesemo vaše podatke i uplatu, na mejl adresu Vam šaljemo ugovor o putovanju i propratnu dokumentaciju. Nije potrebno štampanje dokumentacije.
Transilvanija, regija smeštena u srcu Rumunije, nije samo poznata po svojim zelenim planinama i slikovitim selima, već i po svojim impozantnim dvorcima. Ovaj tekst će vas provesti kroz očaravajuće putovanje kroz Transilvaniju kako biste istražili neke od najlepših i najintrigantnijih dvoraca u regionu.
Ova regija je domaćin nekim od najlepših pejzaža u Evropi, ali je i mesto gde su se rađale priče o vampirima. Drakula tura vas vodi kroz ovo čarobno područje kako biste istražili mit i istoriju.
Drakula, legendarni vampir iz Transilvanije, je jedan od najpoznatijih likova u svetskoj književnosti.
Grof Drakula, takođe poznat kao Vlad Cepeš, bio je stvarna istorijska ličnost. Vlad Cepeš je vladar koji je vladao Valahijom, rumunskom provincijom, u 15. veku. Bio je poznat po svojoj surovoj i nemilosrdnoj vlasti. Drakula tura vas vodi do njegovih istorijskih zemalja i utvrđenja, uključujući Poienari utvrđenje, poznato kao "Drakulin zamak".
Drakulin dvorac, poznat i kao Bran dvorac, je možda najpoznatiji dvorac u Rumuniji. Ovaj impozantni dvorac smešten na strmoj steni iznad reke Bran je postao sinonim za lik grofa Drakule. Ipak, dvorac nudi fascinantan pogled u srednjovekovnu istoriju i arhitekturu.
Bran dvorac, često nazivan "Drakulin" dvorac, je verovatno najpoznatiji simbol veze između Drakule i Transilvanije. Iako nema istorijskih dokaza da je grof Drakula ikada boravio u ovom dvorcu, njegova gotička arhitektura i zlokobna pojava čine ga neodoljivim mestom za posetu. Dvorac nudi fascinantnu istorijsku ekspoziciju i priliku da istražite legende.
Sibiu je prelep rumunski grad koji se takođe povezuje sa Drakulinim legendama. Grad ima nekoliko veza sa vampirskim mitovima, a Drakula tura vas vodi kroz uske uličice i srednjovekovne trgove kako biste otkrili njihove priče.
Peleš dvorac, smešten u Sinai, je pravo remek-delo arhitekture. Ovaj dvorac, koji je izgrađen u 19. veku, služio je kao letnja rezidencija rumunskih kraljeva. Posetioci mogu istražiti prelepe sale, bogato ukrašene sobe i fascinantne umetničke kolekcije unutar dvorca.
Dvorci Transilvanije nude ne samo uvid u bogatu istoriju Rumunije već i priliku za očaravajuće putovanje kroz vreme. Svaki dvorac ima svoju jedinstvenu priču i arhitekturu, a zajedno čine Transilvaniju mestom sa neiscrpnom kulturnom i istorijskom baštinom.
Posetite ove dvorce kako biste dublje razumeli ovu čarobnu regiju i uživali u njenom jedinstvenom šarmu.